Minecraft návod


Minecraft návodMinecraft

Minecraft je sandboxová budovatelská hra, kompletně vytvořená v programovacím jazyce Java. Autorem je Švéd Markus Persson, přezdívaný Notch. Ten se i nadále podílí na jejím vývoji, společně se svou firmou Mojang. Termín sandbox znamená, že hra nemá žádný konkrétní cíl a je jen na hráči co v ní bude dělat. Grafický styl hry nemusí sednout každému, neboť celý trojrozměrný svět Minecraftu je tvořen barevnými krychlemi, které lze dle libosti ničit nebo naopak vytvářet. To hráči umožňuje stavět prakticky cokoliv, na co si hráč vzpomene, třeba i vesmírnou loď Enterprise z oblíbeného seriálu Star Trek.


Dejte si pauzu od Minecraftu a zkuste třeba tuhle hru:


Hra dlouhou dobu běžela jako Alfa a Beta verze, přičemž přelomovým se pro všechny hráče a fanoušky Minecraftu stal 18. listopad 2011, kdy byla na MineConu oficiálně představena plná verze Minecraft 1.0.0. Hru je možno po registraci na oficiálních stránkách hrát zdarma ve verzi Minecraft Classic, což je původní, čistě budovatelský Minecraft, který již není nijak vylepšován. Aby hra obsahovala všechny novinky, je třeba si zakoupit plnou verzi hry za necelých 20 euro. Hru lze hrát přímo v prohlížeči, nebo si ji hráč může první stáhnout a nainstalovat do počítače.
Boj, crafting a stavění

stavění
crafting
Minecraft umožňuje naplno využít hráčovu kreativitu. Velký důraz je zde kladen na crafting, neboli vytváření pokročilých nástrojů a materiálů kombinováním různých surovin. Ve hře se střídá den a noc, přičemž v noci na povrch vylézají rozličné příšery, před nimiž je třeba se zpočátku ukrýt v narychlo vybudovaném přístřešku. Úkryt může mít mnoho podob. Ze začátku obyčejný dřevěný srub, který se postupem času může proměnit na obrovský kamenný hrad nebo do nebe stoupající věž. Jakmile se hráč dostane k lepším a silnějším zbraním (respektive až si je vyrobí), může se přestat schovávat a pokusit se s příšerami bojovat. Nebo se může vypravit prozkoumat četná temná podzemí a zákoutí.
podzemí
Crafting probíhá pomocí 2x2 mřížky v hráčově inventáři, do které je potřeba vložit správné suroviny na správné pozice. Jejich zkombinováním vznikne nástroj, zbraň, zbroj nebo cennější materiál. Dříve nebo později si hráč vyrobí workbench (pracovní stůl) který mu umožňuje vytvořit sofistikovanejší nástroje a mocnější zbraně. Zde crafting probíhá skrze 3x3 mřížku a postup je zcela stejný, je třeba vložit správný materiál na správné pozice.

Kombinací je skutečně mnoho, ale není zase až takový problém si ty nejdůležitější zapamatovat. A komu by se nechtělo experimentovat, ten si může veškeré recepty najít na internetu. Abychom ale mohli něco vyrobit, musíme nejprve sehnat potřebné suroviny. Ty běžnější jsou prakticky všude kolem nás, pro ty vzácnější se musíme vypravit hluboko pod zem do jeskynních komplexů nebo dokonce do jiných dimenzí.
Příšery

příšery

Dejte si pauzu od Minecraftu a zkuste třeba tuhle hru:


Příšery se v Minecraftu dělí na pasivní, neutrální, nepřátelské a bossy. Pasivní příšery na hráče nikdy nezautočí a to ani v případě že jsou samy napadeny. Neutrální příšery na hráče samy nezaútočí, avšak při napadení se brání. Nepřátelské příšery na hráče zaútočí, sotva jej spatří. Všechny příšery se pohybují volně po světě nebo v jeho podzemí. Některé jsou náchylné na sluneční světlo, které je okamžitě spálí na popel. Příšery jsou stejně jako hráč ovlivňovány okolním prostředím, což znamená, že můžou spadnout z výšky, hořet, utopit se nebo se jinak zranit.

Minecraft obsahuje několik herních módů a obtížností. Obtížnost je rozdělena na čtyři stupně: Peaceful, Easy, Normal a Hard. Na nižších obtížnostech dávají příšery hráči méně zranění a není třeba shánět jídlo, aby avatar neměl hlad. Herními módy jsou Survival, Hardcore a Creative. Survival je klasický herní mód, ve kterém musí hráč těžit, shánět jídlo a stavět aby přežil nájezdy příšer. Hardcore Mode je stejně obtížný jako hra na Hard, ale s tím rozdílem, že po smrti se není možno oživit a hra tak končí a celý svět je vymazán.
Minecraft dimenze

dimenze
Minecraft obsahuje tři světy, takzvané dimenze, kterými jsou Overworld, Nether a The End.Overworld je prvním světem, který hráč pozná, neboť zde hra začíná. Dimenze je složena zejména z materiálů kámen, hlína, štěrk, voda, písek a ruda. Narazíme zde na téměř všechny příšerky. Do Nether dimenze se hráč dostane skrze Nether portal, což je teleportační zařízení vyrobené z obsidiánu. Nether není dvakrát přívětivé místo a je obýván zejména příšerami Ghast, Magma cube, Zombie Pigman a Blaze. Nether je rozlohou menší než Overworld a nestřídá se zde den s nocí. Běžnými materiály je zde láva, štěrk, nether rack, soul sand nebo glowstone. Poslední dimenzí je The End, která je relativně nová a byla do hry přidána teprve nedávno. Do dimenze The End se hráč dostane pomocí Ender portal, k jehož aktivaci je zapotřebí Eye of Ender. Celý svět je složen z EnderStone a Obsidiánu a číhá zde hlavní boss celé hry, Ender Dragon. Z této dimenze se hráč dostane pouze zabitím tohoto draka nebo svou smrtí.

2 komentáře:

 1. Ahoj
  prosím je tu někdo kdo mně pomuže s instalací nejnovější verze pro syna. Jsem drobek starší a nějak nezvládám.
  Dík all.fb@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Výměna kdekoli - Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat